ПАМ’ЯТНИКИ

Пам'ятник дітям, розстріляним у Бабиному Яру

 Монумент на честь загиблих дітей з'явився в жовтні 2001-го. Досі не кожен киянин може сказати, що знаходиться перед вами. Одні вважають це садової скульптурою, Пам'ятник дітям, розстріляним у Бабиному Яру незрозумілим чином затесався в трагічне місце, інші сприймають за безглузду витівку нинішніх архітекторів, треті ж упевнені,

Прорізна з Паніковським

 Відомого героя «Золотого телятка» у виконанні Зиновія Гердта, який говорив «...Я платив городовому на розі Хрещатика і Прорізної п'ять рублів на місяць, і мене ніхто не чіпав», тепер чіпають всі.
Спочатку його увічнили невеликою мемориіальної дошкою - вона з'явилася тут у 1992 році. А через шість років поставили і довгоочікуваний веселий монумент.

Пам'ятник Магдебурзькому праву

Пам'ятник Магдебурзькому праву розташований на Дніпровських схилах, біля Набережного шосе на київському Подолі.
Пам'ятник було вставлено на честь повернення місту в 1802 році Магдебурзького права, яке воно вперше отримало ще у XV ст. Цю подію кияни святкували три дні ілюмінаціями й балами, а згодом зібрали аж 10 тис. руб. на будівництво каплиці й пам'ятника з фонтаном. Автором пам'ятника є відомий київський архітектор А.І. Меленський. Цегляний павільйон над джерелом було освячено 15 серпня 1802 р.

пам'ятник гетьману Правобережної України Пилипу Орлику

На перетині вулиць Пилипа Орлика та Липської до 15-річчя прийняття Конституції України відкрили пам'ятник гетьману Правобережної України Пилипу Орлику. Це культурна композиція, яка складається з двох елементів: пам'ятника гетьману і козацької атрибутики - бандура біля постаменту, а на постаменті - надірваний прапор, що  розвівається, а також козацькі шаблі.

Історія найдавнішої вулиці Києва

Міст - так називалася частина вулиці від її початку до Софійських воріт в епоху ранньої Русі.
вул. Андріївська - назва ХVII-ХІХ ст. означало відрізок вулиці від її початку до Житомирської вулиці. 
вул. Софійська - назва ХІ-ХІХ ст. стосувалася відрізку дороги від вул. Житомирської до Софійської площі. 
вул. Золота - назва ХІ-ХІХ ст. позначала відрізок дороги від Софійської площі до Золотих воріт.