МУЗЕЇ

КИЇВСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ М. Т. РИЛЬСЬКОГО

Музей розташований на мальовничих схилах Голосієва, в будинку, де пройшли останні 13 років життя поета. Тут бували як видатні діячі українського мистецтва, так і початківці художники. 

 Сьогодні музей - це унікальна колекція рукописної спадщини поета, меморіальна бібліотека, що налічує близько 10 тисяч книг, особисті речі, твори мистецтва 40 - 60-х років XX в. 

Детальніше: КИЇВСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ М. Т. РИЛЬСЬКОГО

У Києві працює унікальний музей історії автомобілів у моделях

Експозиція музею історії автомобілів налічує близько 5 тис. моделей серійної і ручної збірки. Ви зможете побачити повну колекцію радянських автомобілів, екіпажі, карети, авто всесвітньо відомих людей, королів і президентів, міський та будівельний транспорт, автомобілі з кінофільмів, спортивні, пожежні, гоночні і багато інших. Музей історії автомобілів знаходиться поруч з Бессарабською площею.

Детальніше: У Києві працює унікальний музей історії автомобілів у моделях

Національний музей історії Великої Вітчизняної війни

 Весь меморіальний комплекс, присвячений історії Великої Вітчизняної війни, займає площу в 20 гектарів (вулиця Мазепи, 44). У нього, крім «Батьківщини-матері», входять Музей Великої Вітчизняної війни (розташований прямо під статуєю), чаша «Вогонь слави», Алея міст-героїв, майданчик військової техніки часів Другої світової, безліч скульптур, що символізують героїчну боротьбу народу на фронті і в тилу, окрема будівля, де розгорнута експозиції «Трагедія і доблесть Афгану», «на чужих війнах». Також відкриті для відвідування літак Лі-2 і вертоліт Мі-24В.

Детальніше: Національний музей історії Великої Вітчизняної війни

Музей історії міста Києва

Багато міст в усьому світі мають музеї своєї історії: Лондон, Гельсінкі, Амстердам, Белград, Москва... Не є винятком і столиця України, яка не так давно відкрила музей і своєї історії - славного міста над Дніпром.
Дуже довго, цілих вісім довгих років, аж до позаторішньої весни, Музей історії Києва – краса і гордість столиці України двох попередніх десятиліть – не мав свого приміщення. Його унікальні експозиції мало хто бачив, оскільки  співробітники та ящики з експонатами тіснилися на одному з поверхів «Українського дому».

Детальніше: Музей історії міста Києва

Національний музей історії України

Національний музей історії України розпочав свою діяльність у грудні 1904 року, коли відбулося його освячення та урочисте відкриття музею. Тоді ж його було названо Київським художньо-промисловим і науковим музеєм ім. государя імператора Миколи Олександровича.
Засновниками музею вважаються відомі українські вчені: археолог, етнограф і мистецтвознавець академік М.Ф. Біляшівський (перший директор), археолог В.В.Хвойка, етнограф Д.М.Щербаківський та багато ін.

Детальніше: Національний музей історії України

Register

Новини