МУЗЕЇ

Національний науково-природничий музей НАН України

 Це одне з кращих в Європі зібрання зоологічних, палеонтологічних, археологічних, ботанічних і геологічних знахідок, найбагатших колекцій, зачаровують всім, хто прийшов, а особливо дітей. У них тут же прокидається тяга або до читання фантастики, або до подорожей, або до археології. І не дивно, адже блукати по будівлі, об'єднуючої відразу п'ять музеїв, можна цілий день!

У зоологічному відсіку, який був заснований ще в неспокійному 1918 році, зараз ви можете побачити десятки тисяч екземплярів тварин з усього світу! Тут і безхребетні, і риби, і мошкара, і амфібії, і рептілії, і птахи, і ссавці. Ви зможете простежити етапи еволюції фауни і уявити себе мешканцем далекого минулого.
У палеонтологічному музеї, який з'явився тут у 1935-му, ви пройдетеся уздовж 106 вітрин, побачите скелети динозавра, кита і древнього слона, будинки з кісток мамонтів, в яких жили наші предки в далекому кам'яному столітті. У мезозойску еру практично вся територія України перебувала на дні древнього океану Тетіса, через це в музеї мало останків динозаврів, але зате є багато скелетів палеозойських риб.
У геологічному відділенні, також існуючому з 30-х років XX сторіччя, ви побачите чудові зразки мінералів, гірських порід, дізнаєтеся, як змінювалася наша планета, де і коли були суша і океани.
В археологічному музеї цієї природознавчої садиби ви помилуєтеся чудовою колекцією Трипілля, побачите експозицію «Скіфи», знаряддя наших далеких предків, старовинні музичні інструменти, зразки ювелірного мистецтва древніх українців.
У ботанічному просторі музея ви точно на кілька хвилин завмрите від чудесних панорамно-об'ємних діорам, що представляють ландшафти рослинності Великоземельскої тундри на Уралі, Бадхізського заповідника (Туркменістан), африканської савани на початку посухи, тропічного острова в Тихому океані з кокосовими пальмами, степи Південної України, високогір'я Карпат і Південного берега Криму. Цей музей був заснований ще в 1921 годуй відтоді поповнювався тисячами засушених за особливою технологією рослин, які з роками зовсім не втратили своїх яскравих фарб.


Register

Новини