МУЗЕЇ

Національний музей історії Великої Вітчизняної війни

 Весь меморіальний комплекс, присвячений історії Великої Вітчизняної війни, займає площу в 20 гектарів (вулиця Мазепи, 44). У нього, крім «Батьківщини-матері», входять Музей Великої Вітчизняної війни (розташований прямо під статуєю), чаша «Вогонь слави», Алея міст-героїв, майданчик військової техніки часів Другої світової, безліч скульптур, що символізують героїчну боротьбу народу на фронті і в тилу, окрема будівля, де розгорнута експозиції «Трагедія і доблесть Афгану», «на чужих війнах». Також відкриті для відвідування літак Лі-2 і вертоліт Мі-24В.

Головний виставковий корпус музею - триповерхова споруда з площею перед нею, яка уміщує до 30 тисяч чоловік. Саме тут в День Перемоги та День визволення України та Києва від фашистів проходять загальноміські заходи, збираються ветерани.
У музеї можна знайти і одне з видань «Mein Kampf» - книги Гітлера, в якій він виклав свою політичну доктрину, і снаряди «катюш», і уламки збитого літака, і одяг в'язня концтабора.
А в залі Перемоги, на стінах висічені імена майже 12 тисяч Героїв Радянського Союзу, які вчинили подвиги в роки війни...
Про створення республіканського Музею історії Великої Вітчизняної війни українського народу стали думати ще в червні 1943 року, в розпал битви за визволення України. Але треба було відновлювати країну, і до увічнення пам'яті повернулися тільки в 1970-х. І створили одне з найбільших і найбагатших зібрань реліквій того часу: тут знаходиться понад 300 тисяч унікальних експонатів.


Register

Новини