АРХІТЕКТУРА

Київський фунікулер - другий фунікулер в Російській імперії

Київський фунікулер - другий фунікулер в Російській імперії після одеського. Йому вже понад 100 років - відкрили диво інженерної думки ще в 1905 році! І це найкоротший спосіб потрапити з Володимирської гірки на Поділ, до Поштової площі та Річкового вокзалу.


Домовився про його будівництво у верхах інженер Артур Абрагамсон, авторами проекту стали майстри П'ятницький і Баришніков. Тут же з'явилися перші в країні турнікети. Це найбезпечніший вид транспорту - за вікову історію тут була всього одна аварія, і обійшлося без жертв. Цей шлях можна здолати «гірським ліфтом» усього за три хвилини більше 200 метрів. Нинішнього вигляду фунікулер набув у середині 1980-х років під час реконструкції. Архітекторами станцій стали Янош Віг та Валентин Єжов. Прогулянка на фунікулері, незважаючи на її недовгу тривалість, подарує чудові враження, дозволяючи помилуватися панорамою Дніпра.

Де знаходиться:
м. Київ, вул. Сагайдачного, 3
тел. (044) 417-61-62.

Театр опери та балету

Будівля Оперного театру виросла на розі вулиць Богдана Хмельницького та Володимирської в 1901 році. До того моменту тут був міський театр, але в 1896 році він згорів - кажуть, через постріл, що пролунав під час опери «Євгеній Онєгін».
Саме тут, у стінах вже нової будівлі Російської опери 1 вересня 1911 прем'єр-міністр Петро Столипін отримав смертельну кулю. Це була одна з найсумніших подій в біографії цих підмостків.

Детальніше...

«Глобус»

 Однією з перших у Києві споруд, повністю контрольованих електронікою, став підземний комплекс «Глобус» на Майдані незалежності.

Тут знаходиться безліч магазинчиків, кафешок, ескалаторів, і цю територію підземного містечок кияни люблять насамперед за те, що тут, на відміну від інших таких же магазинів-«землянок», просторі приміщення і високі стелі.

Детальніше...

Дім трамвайників

Він знаходиться на Дегтярівській вулиці, 5а. Це станція метро «Лук’янівська», ззаду знаходиться Лук’янівська площа, ми йдемо ліворуч і бачимо красиве біло-рожеве творіння. Це найстаріша в Києві клубна установа. Вона з'явилася в 1902-му на місці збудованого в 1897 році Лук'янівського Народного дому.

Детальніше...

Будинок художника на Львівській площі

Будинок художника має незвичайний вигляд завдяки семи мідним музам, що висять у повітрі (насправді вони прикріплені до фасаду на рівні 3-4 поверхів). Ця 8-поверхова будівля з'явилася тут в 1977 році.

Детальніше...

Register

Новини