АДМІНІСТРАТИВНІ СПОРУДИ

Київський фунікулер - другий фунікулер в Російській імперії

Київський фунікулер - другий фунікулер в Російській імперії після одеського. Йому вже понад 100 років - відкрили диво інженерної думки ще в 1905 році! І це найкоротший спосіб потрапити з Володимирської гірки на Поділ, до Поштової площі та Річкового вокзалу.


Домовився про його будівництво у верхах інженер Артур Абрагамсон, авторами проекту стали майстри П'ятницький і Баришніков. Тут же з'явилися перші в країні турнікети. Це найбезпечніший вид транспорту - за вікову історію тут була всього одна аварія, і обійшлося без жертв. Цей шлях можна здолати «гірським ліфтом» усього за три хвилини більше 200 метрів. Нинішнього вигляду фунікулер набув у середині 1980-х років під час реконструкції. Архітекторами станцій стали Янош Віг та Валентин Єжов. Прогулянка на фунікулері, незважаючи на її недовгу тривалість, подарує чудові враження, дозволяючи помилуватися панорамою Дніпра.

Де знаходиться:
м. Київ, вул. Сагайдачного, 3
тел. (044) 417-61-62.

Театр опери та балету

Будівля Оперного театру виросла на розі вулиць Богдана Хмельницького та Володимирської в 1901 році. До того моменту тут був міський театр, але в 1896 році він згорів - кажуть, через постріл, що пролунав під час опери «Євгеній Онєгін».
Саме тут, у стінах вже нової будівлі Російської опери 1 вересня 1911 прем'єр-міністр Петро Столипін отримав смертельну кулю. Це була одна з найсумніших подій в біографії цих підмостків.

«Глобус»

 Однією з перших у Києві споруд, повністю контрольованих електронікою, став підземний комплекс «Глобус» на Майдані незалежності.

Тут знаходиться безліч магазинчиків, кафешок, ескалаторів, і цю територію підземного містечок кияни люблять насамперед за те, що тут, на відміну від інших таких же магазинів-«землянок», просторі приміщення і високі стелі.

Дім трамвайників

Він знаходиться на Дегтярівській вулиці, 5а. Це станція метро «Лук’янівська», ззаду знаходиться Лук’янівська площа, ми йдемо ліворуч і бачимо красиве біло-рожеве творіння. Це найстаріша в Києві клубна установа. Вона з'явилася в 1902-му на місці збудованого в 1897 році Лук'янівського Народного дому.

Будинок художника на Львівській площі

Будинок художника має незвичайний вигляд завдяки семи мідним музам, що висять у повітрі (насправді вони прикріплені до фасаду на рівні 3-4 поверхів). Ця 8-поверхова будівля з'явилася тут в 1977 році.

Будинок Вертинського

Найкращі київські вірші написала людина, яка асоціюється у більшості з нас з образом співаючого на французький манер П'єро. Олександр Вертинський, киянин, що став надбанням планети, писав: «Київ - батьківщина ніжна, Звучала мене уві сні, Юність моя бунтівна, Нарешті ти повернулася мені! Я готовий цілувати твої вулиці, Притискатися до твоїх площам. Я вже постарів, згорбився, Втратив вже рахунок років. А твої каштани дрімучі, Панікадила Весни, Всі цвітуть, як раніше, могутні, Бережуть мої дитячі сни. Я ходжу по рідному місту, Як по кладовищу юних днів.

Адміністрація Президента України

Будівлю побудували в 1936-1939 роках після перенесення столиці республіки з Харкова до Києва за проектом харківського архітектора Сергія Григор'єва для штабу Київського військового округу. Один час тут розміщувався ЦК Компартії України. Геніальність автора будівлі - в тому, що його грандіозна махина не "розчавила» навколишнє середовище - вузеньку вуличку, а вмілий сплав класики та українського бароко забезпечили цьому будинку статус пам'ятника архітектури. Вражає неймовірна товщина стін. Фахівці пояснюють це тим, що в тридцяті роки минулого століття в СРСР будувати адміністративні будівлі було заборонено - гроші економили на інші цілі. Щоб обійти табу, пішли на хитрість, скориставшись існуючими на цьому місці однаковими корпусами 70 -х років XIX століття київського архітектора Олександра Шіле. На їх фундаменті і звели нові стіни, оформивши новобудову, як реконструкцію. У 1918 році в тих близнюках розміщувався Генштаб армії новоствореної УНР, за часів гетьмана Скоропадського - Генштаб армії Української держави.

Кловський палац

У 1755 році на Клові (нинішні Липки - назва пішла від липової гаї , посадженої навколо цього палацу), на території, що належала тоді Києво-Печерській лаврі, для розміщення її почесних гостей (царської сім'ї) побудували «конкурента» Маріїнського палацу. Кловський був споруджений за проектом архітектора Петра Нейолова і став резиденцією київських губернаторів, тут також розміщувалися гімназія, шпиталь, а в часи СРСР влаштувалися музеї. У 2003 році палац закрився на довгу реставрацію. Тут вирішили розташувати Верховний Суд України . Розкішна будівля знову ожило в жовтні 2009 року. За архівними документами відновили інтер'єри, витративши 134 мільйони гривень! Тепер у будинку, куди вхід простим громадянам закритий, на стелях і стінах - майстерна ліпнина, а зал пленарних засідань вражає композицією з кришталевих люстр і розписами.

Ляльковий театр

11 грудня 2005 в день святого Миколая дитячий театр, найстаріший в Україні (заснований в 1927 році) переїхав у казковий замок в Хрещатому парку. До реконструкції в цій будівлі був зал стереоскопічного кіно, а Театр ляльок квартирував у різних приміщеннях. Довгий час його приймала у себе синагога, але після повернення її первісного статусу ляльки були приречені на 8 років поневірянь, поки нарешті знайшли свій будинок. Тут чудово погуляти, навіть коли немає жодного уявлення. на майданчику перед казковим театром вас порадує музичний фонтан з Дюймовочкою. У парку живуть герої казки про Буратіно, а Котигорошко перемагає Змія.

Register

Новини