МЕМОРІАЛЬНІ ДОШКИ

Голда Меїр

 Євреї кажуть: «Якщо Бен-Гуріон - це батько Ізраїльської держави, то Голда - його мати». Ця велика жінка народилася в травні 1898 року в Києві близько Бессарабки. Четвертий прем'єр-міністр Ізраїля, а в дитинстві - Голді Мабовітц - не любила згадувати про злиденне і страшне існування в Україні. У сім'ї Моше і Блюм росло семеро дітей, наймолодша була Голда. Батько постійно шукав роботу, один за одним померли п'ятеро діток... У розмові з Папою Римським Голда Меїр якось скаже: «Знаєте, який мій найперший спогад в житті? Очікування погрому в Києві».

Незважаючи на свій маленький вік, вона пам'ятала, як було тяжко. «Нічого не вистачало: ні їжі, ні теплого одягу». У 1906 році за підробленими документами сім'я Мабовітц біжить в США. Ще через 15 років Голді переїде в Тель-Авів, щоб через багато років очолити нову країну.
Меморіальну дошку на честь Голди Меїр встановили не на тому будинку, де вона народилася... Барельєф відлитий з металу Голди прикрашає будинок №5а по Басейній вулиці. Але зробили так не через незнання - просто сама жінка в новітній історії Ізраїлю проживала в глибині садиби, в дерев'яному двоповерховому будинку, який не зберігся... Так що вішати табличку не було на що, і довелося шукати вихід...


Register

Новини