ПАМ’ЯТНИКИ

Пам'ятник дітям, розстріляним у Бабиному Яру

 Монумент на честь загиблих дітей з'явився в жовтні 2001-го. Досі не кожен киянин може сказати, що знаходиться перед вами. Одні вважають це садової скульптурою, Пам'ятник дітям, розстріляним у Бабиному Яру незрозумілим чином затесався в трагічне місце, інші сприймають за безглузду витівку нинішніх архітекторів, треті ж упевнені,

Детальніше...

Прорізна з Паніковським

 Відомого героя «Золотого телятка» у виконанні Зиновія Гердта, який говорив «...Я платив городовому на розі Хрещатика і Прорізної п'ять рублів на місяць, і мене ніхто не чіпав», тепер чіпають всі.
Спочатку його увічнили невеликою мемориіальної дошкою - вона з'явилася тут у 1992 році. А через шість років поставили і довгоочікуваний веселий монумент.

Детальніше...

Пам'ятник Магдебурзькому праву

Пам'ятник Магдебурзькому праву розташований на Дніпровських схилах, біля Набережного шосе на київському Подолі.
Пам'ятник було вставлено на честь повернення місту в 1802 році Магдебурзького права, яке воно вперше отримало ще у XV ст. Цю подію кияни святкували три дні ілюмінаціями й балами, а згодом зібрали аж 10 тис. руб. на будівництво каплиці й пам'ятника з фонтаном. Автором пам'ятника є відомий київський архітектор А.І. Меленський. Цегляний павільйон над джерелом було освячено 15 серпня 1802 р.

Детальніше...

пам'ятник гетьману Правобережної України Пилипу Орлику

На перетині вулиць Пилипа Орлика та Липської до 15-річчя прийняття Конституції України відкрили пам'ятник гетьману Правобережної України Пилипу Орлику. Це культурна композиція, яка складається з двох елементів: пам'ятника гетьману і козацької атрибутики - бандура біля постаменту, а на постаменті - надірваний прапор, що  розвівається, а також козацькі шаблі.

Детальніше...

Історія найдавнішої вулиці Києва

Міст - так називалася частина вулиці від її початку до Софійських воріт в епоху ранньої Русі.
вул. Андріївська - назва ХVII-ХІХ ст. означало відрізок вулиці від її початку до Житомирської вулиці. 
вул. Софійська - назва ХІ-ХІХ ст. стосувалася відрізку дороги від вул. Житомирської до Софійської площі. 
вул. Золота - назва ХІ-ХІХ ст. позначала відрізок дороги від Софійської площі до Золотих воріт.

Детальніше...

Register

Новини