ПАМ’ЯТНИКИ

Прорізна з Паніковським

 Відомого героя «Золотого телятка» у виконанні Зиновія Гердта, який говорив «...Я платив городовому на розі Хрещатика і Прорізної п'ять рублів на місяць, і мене ніхто не чіпав», тепер чіпають всі.
Спочатку його увічнили невеликою мемориіальної дошкою - вона з'явилася тут у 1992 році. А через шість років поставили і довгоочікуваний веселий монумент.

Скульптори - В. Щур та В. Сивко. З нагрудного кармана Паніковського стирчить ложка,иа на носовій хусточці написано «Небаба» - адже він іде до городового Небаби, щоб віддати данину.
Кияни люблять розігрувати гостей міста, радячи, «щоб було багато щастя», потрібно заглянути Паніковському під підошву правого черевика. По-перше, щоб це зробити, доведеться неймовірно попотіти, у багатьох при цьому вивалюється з кишень дріб'язок, мобілки, ключі від машин. А по-друге, в результаті бідолахи під чоботом бачать відому «фігуру з трьох пальців». Фіга прекрасно буде видно, якщо ви не буде нагинатися, а просто піднесете під бронзову підошви люстерко.
Фотографуватися треба, притиснувшись до діда ліворуч, щоб він засовував свою руку вам в кишеню. А щоб насправді була удача, просто приливіться до фігури і виявіть ті місця, які блищать. Ось до них і торкайтеся сміливо, просячи у хоч крапельку поблажливості до вашої прохання. Від такого він напевно розтане і допоможе. Для вірності покладіть трохи копієчок біля пам'ятника або на бронзовий гаманець.


Register

Новини