ЛЕГЕНДИ

Існує легенда, за якою місце, де тепер тече Дніпро, було морем

Існує легенда, за якою місце, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли св. Андрій прийшов до Києва і поставив на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море пішло вниз. Але частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут побудували Андріївську церкву, то під престолом відкрився колодязь.

Детальніше: Існує легенда, за якою місце, де тепер тече Дніпро, було морем

Легенди вод київських

Чи багато є легенд пор Київ? Наше місто оповите ними! І чимало їх складено про воду. Тому, що:

Горе - треба утопити,
Радість - треба розмочити,
В кожній справі - без води
Ні туди і ні сюди!
Не поголитись, ні попити,
Не помитись, не поплисти,
Бо людині - без води
Ні туди і ні сюди!

Практично кожне київське джерельце, криниця і навіть звичний усім водопровід можуть розповісти неймовірну історію, красиву легенду або дивовижний випадок.

Детальніше: Легенди вод київських

Походження назви міста Київ

Перші поселенці прийшли сюди 27000 років тому. Близько 25000 р. до н. е тут з'являється Кирилівська стоянка. Люд що тут жив займався мисливством на мамонтів, що підтверджує знахідка кісток 60-ти мамонтів. Також ці мисливці полювали на носорожців, ведмедів та навіть левів, що водилися тут в давні роки.
Тут знайшли кістку мамонта з орнаментом, що дає підстави стверджувати, що її використовували в духовних обрядових дійствах. Території стоянки була територія в 1 кв. км, що більше ніж одне футбольне поле.

Детальніше: Походження назви міста Київ

Початки Києва (Легенда)

Над Дніпром широким, вільним,
Де луги й степи цвіли,
Наші прадіди поляни
Оселились і жили.
Хлібороб робив у полі,
Пас пастух корів, овець,
З луком, з стрілами гнучкими
По лісах ходив ловець.

Детальніше: Початки Києва (Легенда)

Легенда про заснування Києва

Коли ж поляни жили особно і володіли родами своїми,— бо й до сих братів існували поляни і жили кожен із родом своїм на своїх місцях, володіючи кожен родом своїм,— то було [між них] три брати: одному ім’я Кий, а другому — Щек, а третьому — Хорив, і сестра їх — Либідь. І сидів Кий на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щековицею, а Хорив — на третій горі, од чого й прозвалася вона Хоривицею. Зробили вони городок [і] на честь брата їх найстаршого назвали його Києвом.

Детальніше: Легенда про заснування Києва

Register

Новини