ЛЕГЕНДИ

Легенда про трьох братів - засновників Києва

Поляни ж жили в ті часи окремо і володарювали родами своїми...
І були три брати: один на ймення Кий, а другий - Щек, а третій - Хорив, і сестра їхня - Либідь. Кий сидів на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щекавицею, а Хорив - на третій горі, через що і прозвана вона Хоривицею. І була у них сестра Либідь, на честь якої річку назвали.

І збудували вони град на честь свого старшого брата й нарекли його Києвом. А навколо граду був ліс і пуща велика, і ловили там звірів. І були ті мужі мудрими й тямущими, і називалися вони полянами, від них у Києві є поляни й до сьогодні. Деякі ж, не знаючи, кажуть, що Кий був перевізником, бо нібито тоді біля Києва був перевіз із тієї сторони Дніпра, тому й говорили: «На перевіз на Київ». Проте, якщо 6 Кий був перевізником, то не ходив би до Цареграда. А втім, цей Кий княжив у роді своєму і ходив він до царя - не знаємо лишень до котрого, але знаємо, що великі почесті, як оповідають, віддав йому той цар, при якому він приходив.
Коли ж Кий повертався, прибув на Дунай і вподобав місце, і збудував малий городок і хотів осісти в ньому з родом своїм, та не дали йому навколишні мешканці. Отож і донині називають придунайці те городище Києвець. Кий же повернувся у свій город Київ, тут і скончався. І брати його Щек і Хорив, і сестра їх Либідь тут померли.


Register

Новини