ОСТРОВИ

У минулому столітті на Трухановому острові було 23 вулиці

 Дістатися до Труханового острова нескладно. На метро доїжджаємо до станції «Поштова площа», звідти йдемо пішки до Пішохідного мосту, переходимо по ньому і опиняємося на місці.
Пішохідний Парковий міст іноді хитаючийся через велику кількість бажаючих погрітися на сонечку, розтягнувся на 400 метрів і веде вас з загазованого Подолу в зелений оазис Трухашки.

Саме так іменував цей острів Олександр Купрін, який частенько тут бував. Гуляв тут і Михайло Булгаков. А інакше як би він написав про яскраве хресті святого Володимира, який той піднімає над Містом? Найкраще його видно вночі саме з Труханова острова.
За київською легендою, почалося все з німців, причому інтервентів - їм ми зобов'язані тим, що в столиці країни Центральний пляж розташований практично в центрі міста, адже саме вони завезли сюди пісочок.
Ще кажуть, що Труханів має назву на честь половецького хана Тугоркана, який жив у XI столітті. Його донька вийшла заміж за київського князя Святополка Ізяславича, внука Ярослава Мудрого.
Є ще версія появи назви - через повені. Мовляв, місцевість постійно затоплювалася. Саме на Трухановому, як вважають історики, у Долобського озера (зараз протоку Довбичка) в 1103 збиралися князі Київської Русі, щоб обговорити, що робити з половцями. І тоді переяславський князь Володимир Мономах переконав князів у необхідності походу, що став в підсумку тріумфальним.
У 80-х роках XIX століття Труханів острів став забудовувати магнат, єврейський купець Давид Марголін. Потихеньку місцевість почали обживати. Купрін зі смаком описує місцеву.
Ця краса - по суті, ціле містечко з 23 вулицями, - проіснувала аж до 27 вересня 1943 року, коли його підірвали чи то німці, чи то наші.


Register

Новини