ДИКІ ПАРКИ

Київська Сахара

У Києві на Позняках знаходиться цікава місцевість, яку в народі прозвали «пустелею» або «Сахарою».
Опинившись там, немов потрапляєш на пустельний півострів. У його центрі, де колись було озеро, практично не видно будинків і дерев на горизонті. З деяких місць відкривається вид на частину правого берега, а також проспект Бажана, новобудови і дома. Пустеля оточена з двох сторін озерами кар’єрного типу, а за нею починаються дачні ділянки.

Детальніше: Київська Сахара

Парк "Дружби Народів"

Парк Дружби Народів розташований між правим берегом річки Дніпра та Оболонню. Закладео його ще в 1972 році, з приводу появи на Трухановму острові на території урочища Чорторий зони відпочинку. Його розмір тоді становив 210 га. Але згодом до нього приєднали острів Муромець і Парк збільшився до 780 га. Також він входить і у володіння Дніпровського парку, розташованого вздовж усього Києва. Розробляли план облаштування паркової зони архітектори: Т.П. Шахунья, В.К. Юхно, В.П. Нагорний, В.Г. Отрощенко.

Детальніше: Парк "Дружби Народів"

Жуків острів

Назва, найiмовiрнiше, походить вiд струмка Жукiвка, що впадав в Днiпро нижче Корчуватого.
У давнину острiв називали урочищем Жукiвка, i разом з островом Чернечим вiн належав Києво-Печерськiй лаврi. Монахи використовували його як сiножать, а також як гарне мiсце для риболовлi. У 1869 р. на острові Лавра побудувала дерев'яну церкву на честь iкони Пресвятої Богородицi. Улiтку для братiв, що жили i працювали у лаврському хуторi, проводили богослужiння.

Детальніше: Жуків острів

Парк "Труханів острів"

Усім своїм існуванням Київ зобов’язаний Дніпру. Напрочуд вигідно розташовані київські гори здавна контролювали цю потужну водну артерію. Але не менш важливу роль відіграли в народжені столиці Русі-України і прибережні та острівні комплекси, зокрема розташований в центрі Києва Труханів острів. Так, саме той Труханів острів, який жадібна влада тимчасовців, що панують на теренах України, намагається знищити ідучи за найприбутковішим американським сценарієм, що перетворив колись мальовничий зелений острів Манхетен, видурений в індіанців за риболовні гачки, на лабіринт зі скла та бетону. 

Детальніше: Парк "Труханів острів"

Register

Новини