МІСЬКІ ПАРКИ

Парк «Перемога»

Парк «Перемога», закладений у 1965 році в Києві, знаходиться на території Дніпровського району. Він присвячений перемозі Радянського союзу у Великій вітчизняній війні. Над створенням паркового комплексу працювали архітектори М. Гречина, О. Заваров, В. Єжов, С. Вайнштейн, І. Жилкін та І. Мезенцев. Сьогодні поруч з парком «Перемога» знаходиться станція метро «Дарниця». Біля центрального входу в парк гостей зустрічає пам'ятник матері, яка проводжає на фронт свого сина.

Головна алея парку «Перемога» прикрашена Курганом Безсмертя, який був створений під час заснування парку. Його відкрили в 1967 році на честь славних героїв, які віддали за свободу і незалежність співвітчизників свої життя. За формою курган нагадує піраміду. Він складається із землі, яка була привезена з партизанських і солдатських могил з різних куточків Радянського Союзу та країн Європи. Тут є і земля з польських Яновських лісів. Підстава монумента - п'ятикутна зірка. Біля Кургану Безсмертя встановлено монумент партизанам, які загинули, захищаючи Київ.
У 2004 році київський парк був реконструйований повністю. Його територія збільшилася і склала 66 гектарів. Це стало можливо завдяки осушенню покинутого болота, яке раніше знаходилося на околиці парку. Тут з'явилося велике гарне озеро, через яке побудовані два мости. Сьогодні відвідувачі парку можуть спостерігати за качками, які живуть на озері.
У 2008 році парк перепланували, збільшивши його площу до 82,6 гектара. Тут висаджено невеликий сосновий ліс, розбиті паркові алеї, облаштовано кілька спортивних майданчиків і критий каток «Сніжинка». На території парку з'явилися атракціони, серед яких були і нові, і привезені з закритого раніше луна-парку. Тут на тридцятиметровій висоті з колеса огляду можна помилуватися панорамою лівого берега Дніпра.
Парк «Перемога» - улюблене місце киян. Тут щодня відпочивають сотні людей, а молоді мами з колясками зустрічаються всюди.
Адреса парку «Перемога»: бульвар Перова, 2.


Register

Новини