НОВИНИ

Україна швидко прожене Путіна з Донбасу за однієї умови

Надання Україні оборонної зброї зі США дозволить припинити обстіли російськими бойовиками Донбасу, а Путін двічі подумає перш ніж вдатися до нових військових провокацій.

Такі думки вислови виданню "Гордон" військовий експерт Дмитро Тимчук.

"Путін бачить, що Захід підтримує нас тільки морально. Надання Україні американського озброєння остудить його гарячу голову. Він розуміє тільки мову сили. Для нас тут важливий не військовий, а військово-політичний аспект. Росіяни повинні зрозуміти, що Україна не сама та нам надають військову підтримку. Якщо говорити конкретно про військову складову цього питання, то я б звернув увагу, що останні півроку бойовики активно використовують бронетехніку. Вони розуміють, що в нас немає сучасних протитанкових засобів. Коли російські найманці та місцеві бойовики на Донбасі будуть розуміти, що перебування на першій лінії фронту закінчиться для них плачевно, використання бронетехніки з їхнього боку скоротиться в рази", – підкреслив нардеп.

Як відомо, раніше Тимчук повідомив, що голова Кремля Володимир Путін намагався переконати адміністрацію президента США Дональда Трампа та країни ЄС у тому, що Україна – це "держава-терорист", проте у нього нічого не вийшло.

За словами нардепа, у самопроголошених республіках активно розігрують карту "сформованих та самодостатніх" квазідержавних формувань. Таким чином, наголосив Тимчук, мова йде про нову стратегію щодо Донбасу, яку розробив російський президент Путін, котрий вже змирився з тим, що його намагання показати американському президенту Дональду Трампу Україну терористичною державою завершилися нічим. 

На переконання Тимчука, керівник Кремля має два плани. Суть першого полягає у імітації остаточного оформлення "Л/ДНР" у вигляді ніким не визнаних формувань і таким чином, здійснювати на Київ тиск, аби там взяли назад ОРДЛО, проте лише на умовах Путіна. Є ще другий варіант, який, безумовно, для Кремля набагато гірший у порівняні з виконанням Мінських домовленостей. Мова йде про втілення придністровського сценарію. Додало певного резонансу і те, що ватажок "ДНР" Захарченко видав указ про так званий "кордон" республіки.