ОСТРОВИ

Київ і сусідні області може накрити радіаційною хмарою

В Іванкові, що на кордоні з Чорнобильською зоною, завершують будівництво теплової електростанції. Місцеві жителі стверджують - об'єкт обслуговуватимуть радіоактивним лісом, а дим з вмістом важких металів вб'є все навколо. Фахівці кажуть, люди праві - цезій і стронцій, якими просякнута вся зона, накопичується в кістках і м'язах людини і викликає онкологічні захворювання, йшлося в сюжеті «Надзвичайних новин» на ICTV.

 

Другий рік поспіль в селищі Іванків не вщухають мітинги - на і так забрудненій території бізнесмени почали зводити ТЕС. Працювати вона повинна на деревині. Люди бояться, що будуть палити саме чорнобильський ліс. «Що буде з нашими дітьми ? Для нас це страшно! », - Обурюється місцева мешканка.

Люди вже прозвали будівництво «другим Чорнобиле». З ними погоджуються і фахівці. Вчені говорять, що якщо буде горіти уражену ліс, вся радіація, що накопичилася в деревині, полетить у повітря.

Будівництво ТЕС на стадії завершення. Незважаючи на численні протести , станція працюватиме . Чому бояться іванківці, керівництво ТЕС просто не розуміє. «З Іванівського району буде спалюватися, але з самої зони , як люди побоюються , немає. Для будівництва цієї станції ми маємо всі дозвільні документи», - запевняє головний інженер ТЕС Валерій Доманов.

Місцева влада каже, що забудовника зобов'язали замовити комплексну екологічну експертизу проекту, після якої і будуть подальші висновки. Люди ж для себе вирішили - будь що боротимуться проти будівництва станції. Вже й звернулися до міліції, і до прокуратури. Якщо справа з місця не зрушиться - обіцяють йти прямо на Київ, пише gazeta.ua.